Droga przy Zakrzówku zamknięta. Rowerzyści pojadą objazdem

fot. BK

Od poniedziałku ulica Wyłom w sąsiedztwie Zakrzówka będzie całkowicie zamknięta. Rowerowe połączenie pomiędzy centrum miasta i Ruczajem będzie poprowadzone ul. św. Jacka.

Teoretycznie droga jest zamknięta od ponad dwóch miesięcy, w związku z kolejnym etapem prac przy budowie parku Zakrzówek. – Zgodnie z umową z wykonawcą, dopóki były możliwe były prace przy utrzymaniu ruchu rowerowego, umożliwialiśmy to, wydzielając część ulicy Wyłom przez teren budowy – tłumaczy Barbara Kaźmirowicz z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Zdjęcie z marca 2021
Zdjęcie z marca 2021

Teraz sytuacja się zmieni. – Prace ziemne przy wykopach wymagają już zamknięcia ruchu – mówi przedstawicielka jednostki.

Od poniedziałku wyznaczony zostanie objazd ul. św. Jacka. Do tego czasu wykonawca ma poprawić stan tej ulicy, ponieważ do tej pory było na niej mnóstwo dziur, które po deszczu wypełniały się wodą.

Duże zmiany

Docelowo ulica Wyłom zostanie całkowicie przebudowana. Na odcinku od ronda na ul. Norymberskiej w stronę budynków przy małym i dużym zbiorniku będzie tam deptak i droga dla rowerów.

Dla samochodów droga będzie zamknięta, wjazd uniemożliwią wysuwane słupki – takie jak np. na ul. Stolarskiej. Będą tam więc mogły wjechać tylko pojazdy służb i obsługi.

Droga będzie szersza niż obecnie. Zastosowane zostaną specjalne rozwiązania z myślą o płazach – bariery herpetologiczne doprowadzą je do dwóch przepustów pod ulicą i pozwolą bezpiecznie przedostać się na drugą stronę.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki