Dzień dobry LoveKraków.pl: 1609 szkieletów zniknęło z placu budowy w Krakowie

„Gazeta Krakowska” pisze dziś o ubiegłorocznych zarobkach prezydenta Jacka Majchrowskiego. W „Dzienniku Polskim” przeczytamy o tym, co stało się ze szkieletami, które odkryto na Stradomiu. A „Gazeta Wyborcza” pisze o remoncie zabytkowego parku i zmianie jego nazwy.

Środa na LoveKraków.pl:

- 25 lat za zabójstwo partnera w lewych interesach
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/25-lat-za-zabojstwo-partnera-w-lewych-interesach_25613.html

- Zatrzymani w poniedziałkowej akcji trafią do aresztu
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/zatrzymani-w-poniedzialkowej-akcji-trafia-do-aresztu_25618.html

- Wisła wydaje na wynagrodzenia 73 proc. przychodów. Cracovia – 54
http://sport.lovekrakow.pl/aktualnosci/wisla-wydaje-na-wynagrodzenia-73-proc-przychodow-cracovia-54_25609.html

- Zaginął czteroletni chłopiec. Policja prosi o pomoc
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/zaginal-czteroletni-chlopiec-policja-prosi-o-pomoc_25615.html

Dziś na naszym portalu:

- Zabił w USA. Krakowski sąd zdecyduje o ekstradycji

- Smoki po raz 18. opanują Krakow

- Budynek w klubowych barwach powstaje w Swoszowicach

- Kładka na Żabińcu jeszcze poczeka. ZIM ustala szczegóły z kolejarzami

Gazeta Wyborcza: Park Krakowski im. Grechuty

Wart ponad 8 mln zł remont zabytkowego parku Krakowskiego – założonego w 1885 r. i znajdującego się pomiędzy ulicami Czarnowiejską, Szymanowskiego, pl. Inwalidów i al. Adama Mickiewicza – właśnie dobiega końca. Otwarcie w sobotę, 2 czerwca, natomiast w środę radni zdecydowali, że zabytkowy park w centrum miasta będzie nosił imię słynnego piosenkarza, poety i kompozytora Marka Grechuty.

Dziennik Polski: Prezydent Krakowa znów najwięcej zarobił na uczelniach

Gazeta informuje dziś, że prezydent Jacek Majchrowski, choć formalnie – jak informuje UJ – przeszedł na emeryturę akademicką, znów wię- cej zarobił na uczelniach niż w magistracie. Z najnowszego oświadczenia majątkowego prof. Majchrowskiego wynika, że w ubiegłym roku miał on ponad 550 tysięcy złotych dochodu. Jako prezydent Krakowa prof. Majchrowski zarobił w 2017 roku 210 tysięcy złotych. Prezydent cały czas pobiera też emeryturę – 95 tys. zł rocznie. Za pracę na Krakowskiej Akademii, prowadzonej przez Krakowskie Towarzystwo Edukacyjne, w którym jego żona ma 25 proc. udziałów, otrzymał 159 tys. zł. Natomiast na UJ, na którym obecnie jest zatrudniony tylko na pół etatu, zarobił w ubiegłym roku 87 tysięcy.

Gazeta Krakowska: Odsłania się tajemnica szkieletów z cmentarza odkrytego na Stradomiu

Od ponad miesiąca krakowianie zastanawiali się, co się stało ze szkieletami odkrytymi na budowie przy ulicy Stradomskiej. „Gazeta Krakowska” informuje, że wczoraj wieczorem inwestor przyznał, że odkopano 1609 szczątków i zostały już pochowane. Sprawę zamierza wyjaśnić Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odnalezione kości należały głównie do mężczyzn, najczęściej w wieku 35-45 lat. Osoby na tym cmentarzu zostały pochowane w pięciu, a w niektó- rych miejscach w siedmiu warstwach. Zdarzały się pochówki grupowe, często chowano nie w trumnach, lecz zwłoki owinięte były całunem.