Dziewięć wypadków podczas Świąt. Pijana kierująca próbowała uciec pieszo

Zdjęcie ilustracyjne fot. Małopolska Policja

Przez okres Świąt Bożego Narodzenia na małopolskich drogach doszło do dziewięciu wypadków, w których rannych zostało 13 osób. Nikt nie zginął.

W okresie od 23 do 26 grudnia policjanci podczas kontroli drogowych ujawnili prawie 50 nietrzeźwych kierujących. Pijani kierowcy „wpadali” nie tylko podczas kontroli drogowych, ale także w wyniku uczestnictwa w kolizjach i wypadkach.

Niedzielny wypadek na Kocmyrzowskiej

26 grudnia około godz. 8:10 na ul. Kocmyrzowskiej w Krakowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – volkswagena i fiata. Kierowca fiata został zakleszczony w zniszczonym pojeździe, natomiast kierująca volkswagenem  uciekła pieszo z miejsca zdarzenia. Strażacy uwolnili poszkodowanego 35-latka z pojazdu i ciężko ranny mężczyzna został zabrany przez pogotowie do szpitala.

Policjanci w tym czasie prowadzili oględziny miejsca zdarzenia i poszukiwali zbiegłej kierującej. Zauważyli ją i zatrzymali w pobliżu – na ulicy Jarzębiny. 36-latka miała 0,76 promila alkoholu we krwi. Pobrano jej także krew do badań, po czym przekazano ją rodzinie, a na przesłuchanie zostanie wezwana po skompletowaniu materiału dowodowego.

– Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, ucieczkę z miejsca wypadku i nieudzielenie pomocy rannemu grozi jej do trzech lat pozbawienia wolności i 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów. W razie ustalenia, że to ona spowodowała wypadek, usłyszy dodatkowy zarzut, a kara może wynieść nawet 4,5 roku pozbawienia wolności lub nawet do 12 lat pozbawienia wolności – jeśli okaże się, że następstwem wypadku jest ciężki uszczerbek na zdrowiu poszkodowanego – wylicza mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Podczas ubiegłorocznych Świąt Bożego Narodzenia doszło do dziewięciu wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 10 zostało rannych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Wzgórza Krzesławickie
comments powered by Disqus