Fatalny finał spotkania towarzyskiego. 20-latce grozi za to 12 lat więzienia

Komisariat policji przy ul. Zamoyskiego fot. Krzysztof Kalinowski

W połowie marca policjanci zatrzymali 20-letnią kobietę, która dwa dni wcześniej zaatakowała gazem pieprzowym i okradła 31-latka, z którym umówiła się na spotkanie towarzyskie w jednym z podgórskich hoteli.

12 marca w godzinach wieczornych w komisariacie przy ul. Zamoyskiego pojawił się 31-letni mieszkaniec województwa lubelskiego, który postanowił zgłosić dość niecodzienną sytuację. Na początku marca na jednym z portali randkowych poznał młodą kobietę, z którą po wymianie wiadomości, postanowił spotkać się na żywo w Krakowie. Wspólnie ustalili, że pierwsze spotkanie odbędzie się 12 marca w jednym z podgórskich hoteli.

– Tego dnia, około godziny 18 para zobaczyła się po raz pierwszy i wspólnie udała do jednego z hotelowych pokoi. Tam jednak, zamiast romantycznego wieczoru czekała na 31-latka przykra niespodzianka. Dziewczyna, z którą się umówił zaatakowała go gazem pieprzowym, zabrała należące do niego 500 złotych i pospiesznie opuściła hotel. Rozczarowanemu fatalnym finałem randki mężczyźnie nie pozostało nic innego jak udać się na komisariat i tam zgłosić przestępstwo – mówi Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Sprawą rozboju zajęli się kryminalni, którzy działając w oparciu o zebrane informacje ustalili personalia kobiety. Kilka dni później 20-latka została zatrzymana w rejonie Podgórza.

Następnie policjanci przewieźli ją do komisariatu, gdzie złożyła wyjaśnienia i przyznała się do zarzucanych jej czynów. Śledczy sprawdzają, czy 20-latka nie ma na swoim koncie więcej tego typu ataków na amatorów spotkań towarzyskich.

W oparciu o zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy prokurator zastosował wobec kobiety policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Za rozbój kobiecie grozi do 12 lat więzienia.