Finał Lata z Radiem w Krakowie. 16 koncertów w parku Jordana i strefa relaksu na Błoniach

Czas na wielki finał Lata z Radiem fot. mat.prasowe
Wielki finał trasy Lata z Radiem zawita do Krakowa już 30 i 31 sierpnia. W parku Jordana wystąpi kilkudziesięciu wykonawców a wśród nich m.in. Nosowska, Daria Zawiałow, Smolik, Mela Koteluk, Voo Voo i Fisz Emade Tworzywo.

– Na dwa dni koryfeusze polskiej muzyki zawładną krakowskim parkiem Jordana – zapowiada Piotr Metz, dyrektor artystyczny festiwalu, szef muzyczny radiowej Trójki. – Po raz pierwszy to miejsce zamieni się w przestrzeń muzyczną z atmosferą godną obchodzącego właśnie 50-lecie festiwalu w Woodstock – dodaje.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 30 sierpnia o 16.00. Finał zainauguruje Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod batutą Michała Klauzy, która wykona największe przeboje muzyki filmowej z towarzyszeniem Chóru Polskiego Radia w Krakowie.

Dwa dni pod znakiem gwiazd

O godz. 17.00 Smolik/Kev Fox rozpocznie swój występ od „Polki Dziadek”, hymnu Festiwalu w nowej, Smolika, aranżacji. W piątek zagrają także The Dumplings, Król, Mazolewski/Porter, Barbara Wrońska i Przyjaciele, Przybysz-Przybysz, Nosowska, Fisz Emade Tworzywo, a wieczór zakończy występ Voo Voo.

W sobotę koncert finałowy rozpocznie się o godz. 18.00 od występu Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy. Z Big Bandem gościnnie zaśpiewa Sławek Uniatowski, który wykona piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego w porywających aranżacjach Wojciecha Kostrzewy. W sobotę zagrają także Anita Lipnicka, Mela Koteluk, Skubas, Julia Pietrucha i Daria Zawiałow.

Specjalnie na wielki finał Festiwalu w Krakowie Natalia Przybysz, Skubas oraz Barbara Wrońska przygotowują premierowe piosenki. Dla Barbary Wrońskiej koncert w Krakowie będzie wyjątkowy również dlatego, że z młodą wokalistką, kompozytorką i producentką wystąpią gościnnie m.in. Brodka, Kasia Nosowska i Ralph Kamiński.

Wszystko dla Muńka

Koncerty dedykowane będą wielkiemu nieobecnemu tegorocznej odsłony Festiwalu, Muńkowi Staszczykowi. Wokalista zespołu T.Love z powodu choroby był zmuszony był odwołać swój występ w Pucku i Krakowie.

– Przyjaciele muzycy przygotowują dla niego coś specjalnego – mówi Piotr Metz. – Scenariusz tych dwu dni wciąż się pisze i rozrasta, zapewne będzie tak aż do 30 sierpnia – dodaje z satysfakcją.

Spotkania w strefie i relaks na Błoniach

Koncertom towarzyszyć będą spotkania z gwiazdami w Strefie Muzycznej. Na placu przed Muzeum Narodowym poprowadzą je dziennikarze muzyczni radiowej Jedynki, Dwójki, Trójki i Czwórki. Dla fanów będzie to okazja, aby zdobyć autograf ulubionego artysty, zamienić dwa słowa, zrobić sobie wspólne zdjęcie.

Dla najmłodszych w Strefie Familijnej w Parku Jordana dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom przygotowali warsztaty, konkursy i zabawy, a w Strefie Relaksu na Błoniach do aktywnego wypoczynku zaprosi Ola Żelazo prowadząca „Gimnastykę poranną” w radiowej Jedynce.

Dla tych, którzy nie będą mogli być osobiście w Krakowie, Polskie Radio przygotowało relacje na żywo i video streamingi. Wszystkie koncerty można będzie oglądać na polskieradio.pl oraz latozradiem.pl, a także na facebookach poszczególnych anten i kanale youtube Polskiego Radia.

comments powered by Disqus