Gastronomicy zwolnieni z "korkowego"

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
15 kwietnia weszła w życie uchwała Rady Miasta Krakowa dotycząca opłaty alkoholowej. Oznacza to, że przedsiębiorcy prowadzący gastronomiczną sprzedaż alkoholu będą zwolnieni od opłaty za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży - poinformował w czwartek magistrat.
Jednocześnie przedsiębiorcom, którzy dokonali już jednorazowej wpłaty, za zezwolenia na gastronomiczną sprzedaż alkoholu przysługuje zwrot pobranej od nich kwoty. Dokonane już wpłaty będą zwracane na konto przedsiębiorcy, bez konieczności składania dodatkowego wniosku.

Ważne! Przedsiębiorcy, którzy dokonywali opłaty w kasie urzędu bądź też przekazem pocztowym, proszeni są o kontakt z Wydziałem Spraw Administracyjnych w celu podania numeru konta bankowego, na który pieniądze mają zostać zwrócone - podkreśla magistrat.

24 marca radni Krakowa przyjęli projekt uchwały w sprawie zwolnienia i zwrotu części opłaty pobranej od przedsiębiorców za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych za rok 2021.