Hulajnoga elektryczna powie „dziękuję”

fot. Afera-Studio

Przewrócone hulajnogi elektryczne będą dziękować osobie, która podniesie do pionu przewrócony jednoślad. – Jest to kolejny krok mający motywować do prawidłowego korzystania z elektrycznych jednośladów – mówią przedstawiciele Bolta.

Największy operator mikromobilności w Europie firma Bolt wprowadza funkcję, dzięki której przewrócone hulajnogi elektryczne od teraz będą odpowiadać "dziękuję". Aby usłyszeć od hulajnogi miłe słowo, wystarczy podnieść do pionu przewrócony jednoślad.

Rozwiązanie wykorzystuje wbudowane sensory, które oceniają położenie pojazdu i gdy osoba podnosi przewróconą hulajnogę, system dźwiękowego powiadomienia reaguje sygnałem wdzięczności. Jest to kolejne rozwiązanie, które ma na celu edukować już nie tylko użytkowników z zasad prawidłowego korzystania z hulajnóg elektrycznych.

– Naszym celem poprzez nową funkcję jest zmniejszenie liczby przewróconych hulajnóg, które nierzadko są efektem wandalizmu. Mamy nadzieję, że hulajnogi mówiące "dziękuję" zachęcą ludzi do działania w duchu społecznym i podnoszenia pozostawionych w niewłaściwych pozycjach urządzeń, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia negatywnych skutków wandalizmu – przekonuje Bartosz Małecki, manager w firmie Bolt Rentals.