Ikea z Traficarem oferują wynajem samochodu dostawczego na minuty

fot. materiały prasowe

Teraz towar z krakowskiego sklepu Ikea będzie można zawieść do swojego domu Traficarem. Kilometr jazdy samochodem kosztuje 80 groszy, a minuta 50 groszy.

Ikea Kraków we współpracy z Traficarem oferują wypożyczanie samochodów dostawczych na minuty. Mieszkańcy Krakowa, jako pierwsi w Polsce, będą mogli skorzystać z innowacyjnej usługi.

Od 4 do 10 września w IKEA Kraków dostępne będzie specjalne stanowisko, gdzie pracownicy Traficara przejdą z zainteresowanymi przez proces rejestracji i odpowiedzą na wszelkie pytania. Warto dodać, że do prowadzenia pojazdu wystarczy prawo jazdy kat. B.

Sposób działania automatycznego najmu samochodów dostawczych jest wyjątkowo prosty. Podobnie jak w przypadku osobówek, wystarczy mieć zainstalowaną aplikację Traficar i po zakończeniu zakupów zarezerwować jeden z pojazdów, stojących na specjalnie wyznaczonych miejscach przy wyjściu ze sklepu. Następnie, należy zeskanować zamieszczony na szybie kod QR, który otwiera pojazd. Kluczyki czekają w schowku.

Opłaty za korzystanie z dostawczych Traficarów są takie same jak w przypadku osobowych, czyli 80 groszy za kilometr, 50 groszy za minutę jazdy i 10 groszy za minutę postoju. Jedyna różnica polega na tym, że po wyładowaniu mebli wypożyczony samochód należy odstawić na dedykowane miejsce przed sklepem IKEA Kraków.