Jerzy Wenderlich w miejskiej spółce. Ile zarabia?

Spółka ma za zadanie m.in. zagospodarowanie terenów Wesołej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wieloletni poseł z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej w kwietniu znalazł pracę w radzie nadzorczej Agencji Rozwoju Miasta Krakowa.

ARMK kieruje były prezes Kraków Airport Jan Pamuła. Spółka ma za zadanie m.in. zagospodarowanie terenów „Wesołej”, zajmuje się również Rybitwami i strefą wokół lotniska.

Jerzy Wenderlich, który był wicemarszałkiem Sejmu VI i VII kadencji, w 2015 roku nie dostał się do sejmu. W 2018 roku bezskutecznie startował na radnego sejmiku w województwie kujawsko-pomorskim. Zajęcie znalazł w Krakowie, konkretnie w radzie nadzorczej miejskiej spółki.

– Skład rady nadzorczej został powołany 9 kwietnia 2020 r. uchwałą Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników, które pełni Prezydent Miasta Krakowa – informuje Dariusz Nowak, rzecznik prasowy krakowskiego magistratu.

I tu nasuwa się pytanie: ile zarabia były poseł. Odpowiedź nie jest prosta.

– Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników ustaliło miesięczne wynagrodzenie członków rady nadzorczej spółki w wysokości: przewodniczący – 0,5, wiceprzewodniczący – 0,5, członek – 0,5 podstawy wymiaru, o której mowa w art. 1 ust. 3 pkt. 11 ustawy z dnia 9 czerwca 2016 r. o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami, z uwzględnieniem przepisów art. 31 ustawy z dnia 13 lutego 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2020. Przewodniczący i wiceprzewodniczący rady nadzorczej otrzymują dodatkowo 10 proc. kwoty, o której mowa wyżej – odpowiedział nam mailowo Dariusz Nowak.

A upraszczając sprawę jest to ok. 2400 złotych brutto.

comments powered by Disqus