KBF na Wesołej. „Rozkręcimy tu kulturalne życie”

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W przyszłości w jednym z budynków na Wesołej ma się mieścić biuro KBF.

KBF będzie kolejną instytucją, która będzie miała swoją siedzibę na Wesołej.

– Są plany przeniesienia KBF na Wesołą. Jestem przekonana, że to da duży potencjał tej dzielnicy. Zrobiłam wszystko żeby tak się wydarzyło, i mam nadzieję, że tak się wydarzy – mówi Izabela Błaszczyk, dotychczasowa dyrektorka KBF, która od 1 lutego będzie prezeską nowej miejskiej spółki Kraków 5020.

Miasto podjęło już decyzję, że trzy budynki przy ul. Kopernika będzie zajmować Biblioteka Kraków. Obecnie w jednym z budynków działa Muzeum Zabawek, które przygotowało wystawę „Klinika Zabawek”.

Spotkania, eventy, współpraca

– Zgodnie z naszą wizją, przeprowadzka KBF-u na Wesołą spowoduje, że rozkręci się tam kulturalne życie. KBF będzie organizował kulturalne spotkania, małe eventy, współpracował z NGOs-ami i fundacjami, które również będą działać na Wesołej – mówi Błaszczyk.

KBF w przyszłości miałby zająć tzw. budynek czerwonej chirurgii. Instytucja w czerwcu 2021 organizowała na Wesołej trzydniowy festiwal, podczas którego na plenerowej scenie „Jestem Wesoła” wystąpili artyści polskiej muzyki alternatywnej – Baasch, Błoto, Kacha Kowalczyk czy Bastarda & João de Sousa.

Po uchwaleniu planu miejscowego władze miasta przygotowują się do zagospodarowania 9-hektarowego terenu Wesołej.

W roku 2019 miasto odkupiło teren od Szpitala Uniwersyteckiego za ponad 280 milionów złotych. Miejscem zarządza Agencji Rozwoju Miasta Krakowa.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus