Kompletnie pijany leżał na torach. Trzeba było wstrzymać ruch pociągów

Przejazd kolejowy fot. Krzysztof Kalinowski/Lovekrakow.pl

Policjanci musieli zatrzymać ruch pociągów z powodu nieprzytomnego pijanego mężczyznę leżącego na torach.

Policjanci z komendy przy ulicy Łokietka, którzy w ubiegłą środę mieli patrolować ulice Podgórza swój dzień pracy zaczęli nietypowo. W niedalekiej odległości od siedziby policji zauważyli człowieka leżącego na torach.

– Okazało się, że na torach leży nieprzytomny mężczyzna. Mundurowi z dwóch różnych stron zabezpieczali torowisko, a jeden z nich zatrzymał nadjeżdżający pociąg. Kolejny z funkcjonariuszy pobiegł do najbliższego posterunku dróżnika i powiadomił kobietę pełniącą tam służbę, o konieczności zatrzymania składów zmierzających tym torem – mówi Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Policjanci przeprowadzili wstępne badanie leżącego mężczyzny, pod kątem ewentualnych urazów. Okazało się, że leżący na torach znajduje się w stanie upojenia alkoholowego.

– Był kompletnie pijany. Został odstawiony do izby wytrzeźwień. Przeciwko 58-latkowi zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenie. Zabronione jest bowiem przebywanie osób nieuprawnionych na torowiskach. Grozi za to grzywna do pięciu tysięcy złotych – dodaje Gleń.