Kopiec Kościuszki otwarty dłużej. Wyjątkowa okazja

Kopiec Kościuszki fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

21 czerwca Kopiec Kościuszki będzie dłużej otwarty dla zwiedzających. Ma to związek ze specjalną akcją organizowaną z okazji Nocy Kupały.

To wyjątkowa okazja, by zobaczyć panoramę Krakowa i Małopolski ze szczytu Kopca Kościuszki o zachodzie słońca. Już 21 czerwca Kopiec Kościuszki będzie otwarty dla zwiedzających dłużej. Chodzi o specjalną akcję organizowaną z okazji Nocy Kupały, w najdłuższym dniu roku.

– Kopiec Kościuszki to wyjątkowe miejsce, z przepiękną panoramą na miasto i okolice. Wiemy, że są osoby, które chciałyby zostać dłużej na Kopcu, obejrzeć zachód słońca i Kraków nocą. Dlatego postanowiliśmy to umożliwić – mówi Leszek Cierpiałowski, dyrektor biura Komitetu Kopca Kosciuszki w Krakowie.

Wieczorne zwiedzanie

W poniedziałek 21 czerwca słońce zajdzie o g. 20.53. Kopiec będzie wtedy otwarty dla turystów do 21.30. W tym czasie będą mogli zwiedzić Muzeum Kościuszkowskie i multimedialną wystawę stałą „Kościuszko – bohater wciąż potrzebny”.

W tym dniu od godziny 19.00 będzie obowiązywać promocyjna cena biletu – turyści będą zwiedzać Kopiec na podstawie biletów ulgowych (14 zł).

Poza wystawą, można również zwiedzić trasę edukacyjną poświęconą życiu prywatnemu Kościuszki oraz wystawę figur woskowych, obejrzeć makietę Kopca Kościuszki i ogród kościuszkowski, a także pospacerować urokliwymi alejkami w drodze na Kopiec.

Dzieci mogą korzystać z placu zabaw z miniaturą wieży kościuszkowskiej oraz specjalnej ścieżki zwiedzania na wystawie stałej.