Wolne książki na literackich ławeczkach. Czytelnicza akcja na Plantach [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dziś Święto Wolnych Książek. Z tej okazji Biblioteka Kraków przygotowała specjalną akcję, w ramach której na literackich ławeczkach pojawiły się tomiki poezji krakowskich autorów.

„Nie jestem książką zagubioną! Jestem za darmo”, „Przeczytaj i przekaż dalej” to tylko niektóre z napisów znajdujących się na naklejkach umieszczonych na okładkach rozmaitych publikacji.

Książki na wolności

– W ten sposób celebrujemy Święto Wolnych Książek. Na literackich ławeczkach czekały na czytelników tomiki poezji krakowskich autorów, wydane przez Bibliotekę Kraków. To m.in. wiersze Zofii Zarębianki, Adama Ziemianina, Jana Polkowskiego, Jadwigi Maliny czy Krzysztofa Lisowskiego – wymienia Piotr Wasilewski, rzecznik Biblioteki Kraków.

W ramach święta miały miejsce dwa pochody w kierunku Plant.  Jeden z nich wyruszył spod filii biblioteki w budynku Dworca Głównego, a drugi spod budynku Teatru Słowackiego.

Czytanie dla wszystkich

Święto Wolnych Książek to inicjatywa Fundacji Bookcrossing Polska, która w ten sposób promuje czytelnictwo. W inicjatywie mogą brać udział czytelnicy, szkoły, uczelnie, urzędy i środowiska kultury.

– Pokażmy, że książka otwiera umysły, rozbudza pasje i marzenia. Dzielmy się radością czytania, a naszym przykładem motywujmy innych – informują przedstawiciele fundacji.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto

Aktualności

Pokaż więcej