Kraków Airport: To w naszej historii najlepszy wynik

Samolot na krakowskim lotnisku fot. Eryk Ruta/LoveKrakow.pl

W lipcu z usług Kraków Airport skorzystało 918 899 pasażerów, czyli o 17% więcej w stosunku do lipca 2019 roku i o 23% więcej w stosunku do lipca 2022 roku.

– Półmetek wakacji zamykamy wynikiem 5 290 279 obsłużonych pasażerów, a sam tylko lipiec liczbą 918 899 podróżnych. To w dotychczasowej historii Kraków Airport najlepszy wynik osiągnięty w skali danego roku, jak i wynik jednego miesiąca – podkreśla Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Dodaje, że „pracujemy nie tylko nad ofertą połączeń lotniczych, ale również rozwijamy strefę komercyjną”. – Na lotnisku spędzamy dwie, trzy godziny. Pasażerowie oczekują sprawnej obsługi, ale także udogodnień, usług umilających podróż. Od lipca można zrobić zakupy w Victoria’s Secret, zasmakować kuchni nowej restauracji Sky Lounge. Dzisiaj też otwarty został Good Lood – zaznacza Włoszek.

– W każdej podróży kluczowe jest bezpieczeństwo. My ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo na terenie lotniska, zawsze też prosimy podróżujący o sprawdzanie sytuacji w miejscu docelowym. Wiem, że wielu spraw nie można przewidzieć, jednak czujność jest niezwykle istotna. Życzę wszystkim spokojnego odpoczynku i tradycyjnie zapraszam także do odwiedzania Krakowa i Małopolski – mówi szef lotniska.