Kraków Live Festival solidarny z Ukrainą

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

19 i 20 sierpnia na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego znów zabrzmią największe przeboje polskich i zagranicznych gwiazd. A to za sprawą Kraków Live Festival. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli wesprzeć Ukrainę.

Po pandemicznej przerwie powraca jeden z najpopularniejszych festiwali muzycznych w Polsce. W tym roku na uczestników czekać będą dwa dni niezapomnianych przeżyć z artystami światowego formatu. Wydarzenie stanie się również okazją do okazania wsparcia naszym wschodnim sąsiadom.

Solidarni z Ukrainą

Jak informują organizatorzy, podczas festiwalu będzie miała miejsce specjalna akcja pt. „Wspierajmy Ukrainę na koncertach”. Uczestnicy za pomocą kodu QR będą mogli dokonywać wpłat na specjalne konto. Zebrane środki zostaną przeznaczone na odbudowę ukraińskich szkół oraz edukację i rozwój ukraińskich dzieci i młodzieży.

Będą to dodatkowe lekcje języka polskiego, zajęcia adaptujące do nauki w polskiej szkole, zajęcia artystyczne i rozwojowe pozwalające radzić sobie ze stresem, organizację czasu wolnego w wakacje czy stypendia.

„Wspierajmy Ukrainę na koncertach” to akcja Stowarzyszenia Organizatorów Imprez Artystycznych i Rozrywkowych przy współpracy z Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Kto wystąpi na Kraków Live Festival?

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia nie zabraknie gorących nazwisk. Przed krakowską publicznością zaprezentuje się m.in. jedna z najpopularniejszych piosenkarek na świecie – Halsey. Artystka, wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka, pojawi się w Polsce po raz pierwszy.

Wśród gwiazd, które wystąpią na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego, będzie także amerykański raper Future. Do line-upu dołączyli też: Lewis Capaldi, Parcels, Mimi Webb oraz Jan-rapowanie.

To jednak nie koniec niespodzianek! Podczas festiwalu zaśpiewa również międzynarodowa popowa gwiazda – Ava Max. Piosenkarka wystąpi 20 sierpnia. Z kolei polski skład zasilą: Julia Wieniawa, Young Leosia, Bedoes, White 2115, OKI oraz Kinny Zimmer.