Krakowianie zebrali 40 tys. zł na pomoc Ukrainie

fot. Agata Wnuk/LoveKraków.pl

– Łącznie podczas sobotniej akcji „Pomagamy Ukrainie ze smakiem” udało się zebrać ok. 40 tys. złotych. Każdy, kto był obecny na krakowskim Małym Rynku, dołożył swoją cegiełkę. Wspólnie pokazaliśmy, że Ukraina jest naszą wspólną sprawą – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Zebrana kwota to zarówno efekt zbiórki, która towarzyszyła degustacji potraw ukraińskich przygotowanych przez krakowskie uczelnie, ale także środki przekazane dzięki licytacjom. Zbiórkę prowadziła Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

– Imponujący wynik sobotniej akcji to owoc współpracy wszystkich organizatorów i hojności darczyńców. Caritas jest silna i może pomagać dzięki Waszej otwartości, Waszemu zaangażowaniu. Dziękujemy wszystkim za piękne serca, gotowe do pomagania – podkreśla ks. Tomasz Stec, dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

– Mogliśmy lepiej poznać zarówno kuchnię, jak i kulturę Ukrainy. Uwagę przykuwały występy artystyczne i stoiska małopolskich służb. 2 tysiące „Drzewek Solidarności z Ukrainą” trafiło do Małopolan dzięki Lasom Państwowym. To szczególny symbol – dodaje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.