Krakowianin w półfinale prestiżowego International Songwriting Competition

Utwór Kuby Kluzy Piosenka „This Time” zakwalifikował się do półfinału International Songwriting Competition.

Jeśli uda mu się dojść do finału, jego utwór „This Time” ocenią m.in. Coldplay, Dua Lipa czy Mike Shinoda i Joe Hahn z Linkin Park. – Mój utwór to wezwanie o wskazanie drogi w świecie wyznaczającym sztuczne kanony młodym ludziom na ich starcie w dorosłe życie – mówi Kuba Kluza, wokalista i pianista z Krakowa.

Piosenka „This Time” zakwalifikowała się do półfinału International Songwriting Competition.

To prestiżowy, międzynarodowy konkurs skierowany dla twórców piosenek z całego świata. W tym roku nadesłano 26 tys. zgłoszeń, z czego ponad 2 tys. zostało zakwalifikowanych do półfinału.

Teraz artyści walczą o wejście do finału, w którym w specjalnie powołanym jury zasiądą m.in. Dua Lipa, Coldplay, Tom Waits, Bebe Rexha, Linkin Park, a także przedstawiciele najważniejszych wytwórni muzycznych w Stanach Zjednoczonych.

Pod wpływem doświadczeń i emocji

– Utwór „This Time” jest moim debiutanckim singlem wydanym w 2018 roku. Napisałem go pod wpływem własnych doświadczeń i emocji z tego czasu, kiedy kończąc liceum i wchodząc w dorosłe życie musiałem podjąć decyzję: co dalej? Pomogło mi w tym napisanie słów do „This Time". Szkic muzyczny piosenki już dłuższy czas leżał w szafie i czekał na odpowiedni moment w moim życiu, by otrzymać warstwę tekstową – przyznaje Kuba Kluza.

Podczas tworzenia, wokalista mógł liczyć na wsparcie rodziny. Piosenkę pomógł mu stworzyć jego tata, Marek Kluza, dyrygent związany z Operą Krakowską i siostra, skrzypaczka Judyta Kluza.

– Całość składa się w prosty akt wezwania o wskazanie drogi w świecie wyznaczającym sztuczne kanony młodym ludziom na ich starcie w dorosłe życie – dodaje Kluza.

Kuba Kluza to pianista i wokalista pochodzący z Krakowa. Wychowywał się z muzycznej rodzinie, już od najmłodszych lat występował na deskach Opery Krakowskiej, Teatru Słowackiego czy Filharmonii Krakowskiej.

Jest absolwentem Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Krakowie. Obecnie jest również solistą Klubu 6 Brygady Powietrznodesantowej w  naszym mieście.

Wśród swoich muzycznych inspiracji wymienia Beyoncé, Adele, Michaela Jacksona, H.E.R. i Stinga. W 2020 roku wokalista wydał dwa utwory – utrzymane w stylistyce funkowo-popowej „Bones” i „Unnamed Dark Song”, zadedykowana ofiarom wojny domowej w Syrii.

 

comments powered by Disqus