Krakowskie lotnisko w żółtej strefie. Co to oznacza dla pasażerów?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jak wprowadzenie żółtej strefy wpływa na funkcjonowanie krakowskiego lotniska?

Już od najbliższej soboty (10 października) cała Polska znajdzie się w żółtej strefie. Krakowskie lotnisko informuje, że zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Urzędu Lotnictwa Cywilnego wszystkim pasażerom przy wejściu do terminalu mierzona jest temperatura, a  w budynku oraz na pokładach samolotów obowiązkowe jest noszenie maseczek. Podróżni zobowiązani są do utrzymania dystansu sanitarnego, wynoszącego co najmniej 1,5m.

– Od najbliższej soboty obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy także miejsc na terenie całego lotniska tj. również parkingach oraz drogach prowadzących do terminalu. Niezmiennie obowiązek taki utrzymany zostaje w środkach komunikacji publicznej z których korzystają pasażerowie jadący z i na lotnisko – informuje Natalia Vince, rzeczniczka Kraków Airport.

Zmiany

W całym terminalu znajdują się oznaczenia pomagające zachować dystans między wszystkimi użytkownikami. Ogólnie dostępne są również stacje umożliwiające dezynfekcję dłoni, jak również maseczkomaty pozwalające na zakup niezbędnych środków ochrony osobistej.

Od 10 października liczba korzystających osób z lokali gastronomicznych na terenie Kraków Airport zostanie ograniczona zgodnie z limitem 1 osoby na 4m2 powierzchni restauracji. W salonie Business Lounge będzie odpowiednio zmniejszona liczba miejsc siedzących dla pasażerów.

– Wprowadzenie strefy żółtej na terenie lotniska, nie skutkuje zaostrzeniem restrykcji wobec osób wchodzących do budynku terminalu pasażerskiego i nie ma również bezpośredniego wpływu na ograniczenie siatki połączeń krakowskiego lotniska – informuje Natalia Vince.