Kurtyna opada! Nowe BMW X1 odpala silnik i…baterię

fot. Pure Marketing

Kamuflaż znika, odsłaniając zupełnie nowego bywalca krakowskich dróg. W salonie M-Cars zaprezentowane zostanie trzecie wydanie sportowego SAVa BMW X1, które poza silnikiem spalinowym pierwszy raz będzie dostępne w elektrycznej wersji iX1.

Fani kompaktowego pojazdu klasy premium od wielu dni mogli go spotkać na ulicach Krakowa, poruszającego się w specjalnym kamuflażu. Przybrane szaty odsłonić mają model X1, który może pochwalić się bardziej wyrazistym designem, doskonałą przestronnością, zaawansowaną cyfryzacją i po raz pierwszy w pełni elektrycznym układem napędowym.

Tym samym, w wersji z silnikiem elektrycznym, nowe BMW iX1 udostępni nam słynną dla monachijskiego koncern radość z jazdy z nowoczesnością i bezemisyjnością, w pozostałych zaś niezrównane doświadczenia w wyborze dwóch silników benzynowych i dwóch wysokoprężnych. Poprawę w zakresie zrównoważonego rozwoju w porównaniu z poprzednim modelem można przypisać elektryfikacji, ale także zwiększonemu wykorzystaniu zielonej energii, zarówno w produkcji, jak i w łańcuchu dostaw, oraz większą ilością wykorzystywanych surowców wtórnych i materiałów naturalnych. Doświadczenia, jakie zdobędzie iX1, mają niemieckiemu koncernowi pomóc rozwijać mobilność elektryczną w coraz większej gamie pojazdów.

Zmiany czekają warstwę wizualną i jak zawsze unikalny design spod znaku BMW. X1 jest sportowy jak nigdy do tej pory, szczególnie dzięki kubaturze i niezwykłych, eleganckich detali nadwozia, takich jak niemal kwadratowa atrapa chłodnicy, chromowanym paskom i smukłym reflektorom LED. A wszystko w bazowej wersji z 17-calowymi obręczami kół, z możliwością rozszerzenia do nawet 20 cali w wersjach xLine i M Sport. Równie imponująco wyglądać będzie wnętrze nowego BMW. Komfort i poczucie bezpieczeństwa daje mu wysoka pozycja siedzenia, wyposażone w elektryczna regulacja fotela z funkcją pamięci i wsparcie lędźwiowe, w tym funkcja masażu. Wykorzystano tu także technologię, która maksymalnie wygłusza dźwięk jazdy i podnosi bezpieczeństwo podróżujących. Pojazd wyposażony jest w niezwykle intuicyjny system BMW 8, operowany na 10,25-calowym wyświetlaczu informacyjnym i wyświetlaczu sterującym o przekątnej ekranu 10,7 cala. Nowe BMW iDrive jest mocno nastawione na intuicyjne sterowanie dotykowe i głosowe.

Postęp dokonany w nowym BMW X1 w porównaniu z odchodzącym modelem widoczny jest również w znacznie większej różnorodności dostępnych zautomatyzowanych systemów jazdy i parkowania. Standardowe wyposażenie obejmuje tempomat z funkcją hamowania i system ostrzegania przed kolizją z przodu, który jest teraz w stanie wykryć również nadjeżdżający ruch podczas skręcania w lewo (w krajach, w których pojazdy jeżdżą po prawej stronie) oraz pieszych i rowerzystów podczas skręcania w prawo. Asystent parkowania, w tym kamera wspomagająca cofanie i asystent cofania, również stanowią część standardowego wyposażenia.

Niezależnie od konkretnej wersji, BMW zaskakuje, przynosząc typową dla całej marki radość z jazdy. O tym, jak wielką, przekonać się można już 01.10.2022 od godz. 9:00 w salonach BMW M-Cars ul. Josepha Conrada 20 oraz BMW M-Cars ul. Góra Libertowska 14, podczas premiery nowego X1.

comments powered by Disqus