Legenda rocka zagra w Krakowie. Jesienią koncert zespołu Lady Pank

Ikoniczne przeboje w nowych, niecodziennych aranżacjach. 29 października w Tauron Arenie Kraków wystąpi Lady Pank. Legendzie rocka towarzyszyć będą Małgorzata Ostrowska i Piotr Cugowski.

Lady Pank, jeden z najpopularniejszych i najbardziej legendarnych polskich zespołów rockowych, po wydaniu albumu w cyklu MTV Unplugged, wyruszył w trasę koncertową po całej Polsce. Akustyczną odsłonę zespołu krakowianie i goście będą mogli usłyszeć już 29 października w Tauron Arenie Kraków.

Legenda rocka „bez prądu”

Trasa koncertowa MTV Unplugged podzielona została na dwie części, wiosenną i jesienną. Łącznie Lady Pank zagra „bez prądu” ok. 30 koncertów – z niespodziankami muzycznymi, w niecodziennych aranżacjach i w oryginalnej scenografii z premierowego koncertu, który odbył się w czerwcu 2022 r. Zapis wydarzenia, jak i zapowiedź tego, co czekać będzie fanów Lady Pank, można zobaczyć w teledyskach promujących to wydarzenie.

W części trasy zespołowi towarzyszyć będą zaproszeni goście. Podczas koncertu w Krakowie na scenie wystąpią Małgorzata Ostrowska i Piotr Cugowski. Zabrzmią ikoniczne przeboje zaprezentowane w nowych, niecodziennych aranżacjach.

Ponad 40 lat działalności

Lady Pank to jeden z najpopularniejszych zespołów muzycznych w historii polskiego rocka. Grupa ma na swoim koncie takie utwory jak „Kryzysowa narzeczona”, „Mniej niż zero”, „Zostawcie Titanica” czy „Zawsze tam, gdzie Ty”. Wokalistą zespołu jest Janusz Panasewicz.

Lady Pank powstał we wrześniu 1981 roku z inicjatywy gitarzysty i kompozytora, Jana Borysewicza związanego wcześniej z grupą Budka Suflera. Drugim z założycieli był Andrzej Mogielnicki, główny autor tekstów piosenek zespołu.

Oprócz filarów grupy, Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza, w koncertach weźmie udział stała sekcja rytmiczna, czyli Kuba Jabłoński i Krzysztof Kieliszkiewicz, a także muzycy sesyjni towarzyszący zespołowi: Wojtek Olszak (fortepian), Marcin Nowakowski (saksofony) i Michał Sitarski (gitara). Na płycie słychać również gościnnie Piotra Cugowskiego, Tomasza Organka, wybitnego jazzmana Bernarda Maseli (wibrafon, kalimba) oraz duet wiolonczelistów Cello Brothers.

Lady Pank jest 12 polskim wykonawcą zaproszonym do udziału w tym kultowym cyklu.

Harmonogram koncertu Lady Pank - MTV Unplugged:

17:00 – otwarcie wejść dla publiczności
18:30 – koncert

Bilety do nabycia na stronie www.ebilet.pl