Linkin Park zagra w Krakowie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Linkin Park wystąpi w Krakowie już 15 czerwca podczas Impact Festival. W ramach wydarzenia wystąpi również zespół System of a Down.

Linkin Park występował już w Polsce już kilka razy. Tym razem zespół zagra podczas Impact Festival, który w czerwcu 2017 roku odbędzie się w Krakowie.

Bilety na wydarzenie, które odbędzie się 15 czerwca, wejdą do sprzedaży w poniedziałek 7 listopada o 10.00 na LiveNation.pl. Ceny od 249 zł.

Najpopularniejszy zespół na Facebooku

Linkin Park to nagrodzony Grammy zespół rockowy, który tworzą: wokalista Chester Bennington, perkusista Rob Bourdon, gitarzysta Brad Delson, basista Dave 'Phoenix' Farrell, DJ programmer Joe Hahn i Mike Shinoda – wokal , klawisze, gitara. Pochodząca z południowej Kalifornii grupa wdarła się na scenę w 2000 roku z ich pierwszym albumem Hybrid Theory, który okazał się być najlepiej sprzedającym się debiutem XXI  wieku (sprzedaż przekroczyła 19 milionów kopii na świecie).

W okresie od 2000 roku, kiedy Linkin Park zadebiutowali na liście Billboard 200. Żaden inny artysta nie miał więcej singli w top 10 Alternative chart i żaden inny artysta nie miał więcej albumów pod rząd na pierwszym miejscu w tym stuleciu.

50 milionów sprzedanych albumów na świecie, platyna w 34 krajach na 5 kontynentach oraz olbrzymie grono oddanych fanów na całych świecie uczyniło Linkin Park jednym z najpopularniejszych zespołów w Azji, Europie i Południowej Ameryce. Ostatni, szósty album grupy The Hunting Party osiągnął 1. miejsce w sklepie ITunes w 67 krajach.

Grali na pełnych stadionach na całym świecie i byli główną gwiazdą największych festiwali takich jak Download, Reading i Leeds w Wielkiej Brytanii, Rock in Rio w Portugalii oraz Summer Sonic w Japonii Japan. W 2015 roku Linkin Park został pierwszym zachodnim rockowym zespołem , który zagrał w Chinach trasę składającą się z 5 stadionów.

Silnie angażujący technologię i social media od początku Linkin Park jest obecnie najpopularniejszym zespołem na Facebooku, z ponad 62 milionami fanów i jednym z najpopularniejszych na YouTube z ponad 6,7 miliona subskrybentów i 5 bilionami odtworzeń.

Linkin Park aktualnie pracują nad nowym, siódmym albumem, który ukaże się nakładem Warner Brothers Records.

- Mamy nadzieję, że nowy materiał zostanie wydany przed ich przyjazdem do Polski i będziemy mogli go usłyszeć podczas ich koncertu na Impact Festival – informują przedstawiciele Live Nation.