Lotnisko w Balicach chce obsłużyć 10 mln pasażerów. Radosław Włoszek już nie będzie prezesem

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Lotnisko w Balicach zachęca do skorzystania z letniej siatki połączeń, a także chwali się wynikami finansowymi za 2023 r. Tymczasem Radosław Włoszek, po ośmiu latach, żegna się z funkcją prezesa Kraków Airport.
Władze lotniska szacują, że w tym roku z wakacyjnych kierunków skorzysta ok. 3,5 mln pasażerów. W sezonie letnim mają oni do dyspozycji ponad 150 połączeń, które oferuje 27 linii lotniczych. Przedstawiciele Kraków Airport przekonują również, że w tym roku lotnisko planuje obsłużyć ogółem 10 mln osób.

Przypomnijmy, że w ubiegłym padł rekord. Port lotniczy w podkrakowskich Balicach obsłużył 9,4 mln osób. Przełożyło się to na uzyskanie najlepszych wyników finansowych w historii Kraków Airport. – Łącznie przychody wyniosły 443,6 mln zł i były wyższe od najlepszego pod tym względem roku 2022 o blisko 29 proc. –wylicza Natalia Vince, rzeczniczka lotniska.

I dodaje: – Również bieżący rok zapowiada się bardzo dobrze. Po 5 miesiącach uzyskane przychody wyniosły 216,1 mln zł. Zakładamy, że lotnisko obsłuży w tym roku 10,1 mln pasażerów i przekroczy 500 mln zł przychodów.

Tymczasem ze stanowiskiem prezesa Kraków Airport żegna się Radosław Włoszek. Wymienił sukcesy, które udało się osiągnąć w ostatnich latach. Wśród nich wskazał m.in. na uruchomienie bazy Wizz Air, codzienne rejsy Turkish Airlines oraz uruchomienie połączenia do Dubaju. – Jestem przekonany, że spółka nadal będzie się rozwijać. Dzisiaj na krakowskim lotnisku mamy prawie 5 mln obsłużonych pasażerów, jestem więc pewny przekroczenia bariery 10 mln rocznie – przekazał Włoszek, dziękując osobom, z którymi współpracował.

Nowym prezesem Kraków Airport będzie Łukasz Strutyński.