Lux Med kupuje krakowski szpital Ortopedicum

fot. Materiały prasowe

Ośrodek Ortopedicum na Woli Justowskiej stał się częścią Grupy Lux Med. To 16. szpital działający w ramach jej struktur.

Szpital Ortopedicum, działający przy ul. Koło Strzelnicy, to ośrodek ortopedii i rehabilitacji, oferujący swoim pacjentom opiekę w pełnym zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Placówka działa od 2009 r. Na terenie szpitala funkcjonują: Oddział Anestezjologii, Oddział Ortopedyczny z 26 łóżkami, Poradnia Ortopedyczna oraz Dział Rehabilitacji Leczniczej wraz z Ośrodkiem Rehabilitacji Dziennej. Ośrodek dysponuje m.in.: blokiem operacyjnym z dwoma salami, pracowniami RTG i USG, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.

Do tej pory właścicielem placówki był Aesculap Chifa, w poniedziałek została podpisana umowa z Lux Med. – Nie tylko wzmacniamy pozycję na rynku, ale otwieramy sobie nowe możliwości dla dalszego rozwoju oferty Lux Med w tej części kraju. Jestem przekonana, że czeka nas dobra współpraca, skupiona na dalszym rozwoju szpitala, obejmując m.in. działania skierowane na zapewnienie jeszcze lepszego dostępu do Ubezpieczenia Szpitalnego Lux Med – Pełna Opieka – komentuje Anna Rulkiewicz, prezeska grupy.

Głównym obszarem działalności medycznej szpitala jest protezoplastyka stawu biodrowego i kolanowego. W szpitalu wykonywane są zabiegi w zakresie artroskopii operacyjnej, medycyny sportowej, rekonstrukcji ACL (więzadła krzyżowego przedniego), chirurgii stopy, chirurgii ręki oraz chirurgii kręgosłupa. Pacjenci Ortopedicum są pod opieką lekarza prowadzącego – obecnego od pierwszych konsultacji, następnie w czasie operacji oraz w procesie rehabilitacji. Proces leczenia (począwszy od diagnostyki, poprzez zabieg operacyjny, aż po rehabilitację) przebiega w tym samym miejscu.

Przejęcie szpitala Ortopedicum to kolejna taka transakcja firmy w obszarze szpitalnictwa na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. W lipcu ubiegłego roku do Grupy dołączył Wrocławski Szpital Orthos.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec