Majowe wyjazdy cieszą podwójnie

fot. Krzysztof Kalinowski

Turyści poszukujący niższych cen podróży i unikający tłumów, z pewnością zdążyli już docenić majowe wycieczki. Gdy intensywny sezon jeszcze przed nami, a pogoda zaczyna nastrajać do dalszych podróży, wiele osób zaczyna rozważać skorzystanie z ofert biur. Niektórzy turyści wolą stworzyć plan wycieczki samodzielnie, opierając się na promocjach przygotowanych przez przewoźników i obiekty noclegowe. Inni wolą prostsze rozwiązanie. W maju, wyjazdy proponowane przez biura podróży mogą być nawet o połowę tańsze niż w wysokim sezonie, który rozpoczyna się 1 czerwca i trwa do końca września.

Maj sprzyja wyjazdom nie tylko ze względu na niższe ceny. W wielu miejscach na świecie, pogoda w tym czasie umożliwia zwiedzanie i korzystanie z różnego rodzaju atrakcji w komfortowych warunkach, bez męczących upałów. Długie kolejki do muzeów czy zabytków nam nie grożą. W maju nie ma jeszcze tłoku. Można śmiało stwierdzić, że majowe wyjazdy cieszą podwójnie.

Majowe promocje biur podróży

Turyści ceniący spokój i komfort planowania z dużym wyprzedzeniem, majowe wycieczki z pewnością mają już zarezerwowane. Teraz wystarczy tylko spakować walizki i udać się na wymarzony wypoczynek. Osoby, które właśnie wpadły na pomysł majowego wyjazdu, mogą skorzystać z atrakcyjnych ofert last minute. Choć w tym przypadku prawdopodobieństwo, że na wybrane wakacje polecimy z najbliższego portu lotniczego jest niewielkie, w dalszym ciągu mamy szansę na zniżki. Musimy się jednak liczyć z tym, że całą należność trzeba będzie wpłacić jednorazowo. W przypadku wcześniejszej rezerwacji, istnieje możliwość rozbicia jej na raty.

Główną zaletą ofert last minute są upusty. Może zdarzyć się tak, że hotel, który był dla nas zbyt drogi w przedsprzedaży okaże się tańszy kilka miesięcy później. Niestety, oferta może różnić się nieco od wymagań turysty, a termin podróży będzie wymagał gwałtownych zmian w życiu zawodowym i rodzinnym. Z drugiej strony, osoby, które korzystają z tego typu ofert cenią sobie spontaniczność.

Przy wyborze odpowiedniej oferty biur podróży możemy skorzystać z pomocy stworzonych do tego celu portali. W ofercie serwisu Wakacje.pl, wycieczka na Rodos (hotel Filerimos Village 3*) 9 maja będzie kosztowała 1000 zł/os., w weekend czerwcowy będzie to już 1320 zł/os., a dokonując rezerwacji na 20 czerwca zapłacimy 1630 zł/os. Podobnie jest w przypadku Turcji (hotel Katya 5*), cena last minute wynosi 1258 zł/os., rezerwując wycieczkę na weekend czerwcowy zapłacimy 1471 zł/os., a na 12 lipca - 2348 zł. Jak widać, podróże w maju są tańsze niż w lecie.

Krakowskie Biuro Podróży SOLTUR również przygotowało dla swoich klientów majowe zniżki. – wynikają one głównie z promocji w ramach kolejnego etapu first minute – informuje  Grażyna Ryba. Jako przykład przytacza wycieczkę autokarową do Wiednia (10 proc. rabatu) i wycieczkę samolotem do Madrytu (rabat 100 zł).

Rezerwując wycieczkę w maju można zaoszczędzić


Jeśli w maju nie będziemy w stanie skorzystać z promocyjnych ofert wyjazdów, możemy zastanowić się nad rezerwacją wyjazdu na czerwiec. Dzięki temu również możemy zaoszczędzić. Przykładowo, jeśli ktoś chce się wybrać do greckiej Lefkady, może skorzystać z promocji przygotowanej przez Itakę. Osoby, które dokonają rezerwacji wycieczki do 21 maja br. zyskują m.in. gwarancję zniżki do 30 procent, niezmienności ceny gratis, gwarancji bezkosztowej zmiany rezerwacji, a także w wybranych hotelach - 50 procentową zniżkę dla dziecka.

Rainbow Tours z kolei przygotowało promocyjną ofertę, z której można skorzystać do końca czerwca. Klienci biura mogą liczyć na zniżki sięgające nawet 40 procent. Wystarczy, że zarezerwują wybraną wycieczkę z oferty Egzotyka 2015/2016 do 30 czerwca br. Dzięki temu zyskają możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji, hotelu, kierunku lub terminu wyjazdu bez dodatkowych kosztów do 45 dni przed wyjazdem. Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu zapewniono nieodpłatnie. Dodatkowo, jeśli klient znajdzie tańszą ofertę, biuro zwróci mu różnicę w cenie. Promocji jest oczywiście więcej.

Jak widać ofert jest wiele. Wystarczy zastanowić się nad kierunkiem podróży, terminem, odnaleźć najlepsze dla nas promocje i ruszać w drogę.