Mieszkańcy Prądnika Czerwonego łatwiej dojdą do parku Reduta

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd Zieleni Miejskiej przygotowuje budowę niewielkiej kładki przez potok Sudół, która umożliwi legalne i bezpieczne przejście z ul. Rozrywka na teren parku Reduta.

Jak mówi radny Rady Dzielnicy III Marcin Borek, starania o budowę tej kładki trwały kilka lat. Nie udało się tego zrealizować poprzez budżet obywatelski w 2019 roku z powodu braku uzgodnień z Wodami Polskimi, ale za to środki zostały zarezerwowane w budżecie dzielnicy – najpierw na projekt, a w dalszej kolejności także na realizację.

– To bardzo istotne dla mieszkańców, ponieważ będą mogli bezpieczniej i szybciej wejść do parku Reduta od strony Prądnika Czerwonego – podkreśla radny Borek. Obecnie od tej strony nie ma legalnego wejścia. Część osób przechodzi przez betonowy przepust na potoku, ale po pierwsze nie jest to dozwolone, a po drugie stwarza zagrożenie i stanowi utrudnienie dla osób, które chciałyby do parku dostać się z wózkiem czy rowerem.

– Dzięki temu powstanie też duży ciąg spacerowy: od parku Zaczarowanej Dorożki, ulicą Naczelną, zielonym deptakiem nad Sudołem, ulicą Rozrywka, parkiem Reduta, przez BikeParkMistrzejowice do Fortu 48 Mistrzejowice i dalej na Planty Mistrzejowickie – wylicza radny.

Projekt w trakcie

– Jesteśmy na etapie przygotowania projektu, ma być gotowy do końca sierpnia – informuje Aleksandra Mikolaszek z Zarządu Zieleni Miejskiej. – Zadanie jest finansowane ze środków dzielnicowych, koszty budowy będą znane po wykonaniu projektu – dodaje. W tym roku ZZM chce mieć wszystkie potrzebne dokumenty i pozwolenia, a w kolejnym przeprowadzić prace.

Projekt przechodzi obecnie audyt rowerowy. Z materiałów dostępnych na stronie Zarządu Transportu Publicznego można się dowiedzieć, że w ramach inwestycji powstanie chodnik doprowadzający do kładki po jej obydwu stronach, o łącznej długości ponad 46 m, dzięki czemu powstanie połączenie z ul. Rozrywka i ścieżkami na terenie parku.

Sama kładka będzie mieć niecałe 8 m długości i 2 m szerokości użytkowej. Kładka będzie w całości stalowa, osadzona na betonowych przyczółkach.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Mistrzejowice