Minister Czarnek: Jak sytuacja pozwoli natychmiast wracamy do nauczenia stacjonarnego, zwłaszcza maturzystów

fot. Krzysztof Kalinowski
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział w "Sygnałach dnia", że priorytetem powrotu z nauczania zdalnego na stacjonarne będą objęte przede wszystkim klasy maturalne.
– W szkołach średnich mamy od wczoraj nowy reżim i w strefach czerwonych nauczanie zdalne, natomiast w strefach żółtych nauczanie hybrydowe. W szkołach podstawowych sytuacja jest jeszcze bardzo dobra. Mamy 98 proc. wszystkich przedszkoli, które pracują normalnie i blisko 95 proc. wszystkich szkół podstawowych, które pracują w trybie stacjonarnym – mówił Przemysław Czarnek na antenie Polskiego Radia.

Przekazał, że według danych Sanepidu, w szkołach doszło do 2,2 procent odnotowanych zakażeń. Dodał, że resort edukacji i nauki będzie natychmiast reagować na zmieniającą się sytuację i są gotowe rozwiązanie, które poznamy w odpowiednim czasie – w momencie zmiany sytuacji.

– Rozumiemy obawy nauczycieli, pracowników oświaty, rodziców, o bezpieczeństwo własne, a w szczególności bezpieczeństwo własnych dzieci - dodał.News will be here