Na przejeździe przy Przylasku Rusieckim pojawią się szlabany

fot. PKP PLK

Do końca roku na przejeździe przez tory na ul. Rzepakowej zamontowane zostaną rogatki i sygnalizacja świetlna. PKP PLK podpisały umowę wykonanie prac z katowickim przedsiębiorstwem DR-TECH 2 Sp. z o.o.

Umowę w obecności Macieja Michałowskiego, dyrektora Biura Ministra Infrastruktury i Edwarda Porębskiego, wiceprzewodniczącego Komisji Infrastruktury Rady Miasta Krakowa, podpisali Włodzimierz Zembol i Krzysztof Drebot z PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Ruch się zwiększa

Przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Rzepakowej, zlokalizowany w sąsiedztwie oddanego kilka dni temu do użytku kąpieliska w Przylasku Rusieckim, będzie wyposażony w sygnalizację świetlną, rogatki i monitoring. Mechanizm będzie uruchamiał przejeżdżający pociąg. Inwestycja finansowana jest wspólnie przez PLK i miasto.

– Realizacja przedsięwzięcia zwiększy bezpieczeństwo w ruchu kolejowym. Kierowcy i piesi otrzymają dodatkowe informacje – sygnały świetlne i dźwiękowe o nadjeżdżających pociągach, co ułatwi także bezpieczne przekraczanie torów – komentuje Maciej Michałowski, dyrektor Biura Ministra Infrastruktury.

Efekt w tym roku

Przejazd znajduje się na linii kolejowej numer 95, z której korzystają pociągi jeżdżące w kierunku Krakowa Głównego, Tarnowa i Rzeszowa. Ich prędkość dochodzi do 100 km/h. Wartość zadania to ok. 900 tys. zł. Wykonawca zrealizuje prace do końca tego roku.

Modernizacja przejazdu przy ul. Rzepakowej to kolejna inwestycja w zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na skrzyżowaniach dróg i kolei w Krakowie. W 2019 roku PLK zapewniły nowe bezkolizyjne skrzyżowanie przy ul. Rydla. Wyremontowane zostały także przejazdy m.in. przy ul. Fredry, Studniarskiego i Wrony.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta