Najlepiej skomunikowana dzielnica w Krakowie? Znamy wyniki rankingu

Rondo Mogilskie fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Grzegórzki, Mistrzejowice oraz Bieńczyce – to zdaniem ankietowanych najlepiej skomunikowane dzielnice w Krakowie.

Serwis nieruchomości Otodom przygotował ranking najlepiej skomunikowanej dzielnicy Krakowa. Zdaniem ponad trzech tysięcy przepytanych mieszkańców Krakowa, najlepiej skomunikowaną dzielnicą tego miasta są Grzegórzki, na drugim miejscu znalazły się Mistrzejowice.

– Obie dzielnice cechuje łatwy dojazd w wybrane miejsca oraz sprawna komunikacja miejska. Co prawda często można trafić tutaj na korki, jak w każdej dzielnicy Krakowa, ale cechą wyróżniającą jest łatwo dostępny alternatywny transport – mówią przedstawiciele serwisu.

Na trzecim miejscu rankingu znalazły się Bieńczyce, które tylko minimalnie ustępują Mistrzejowicom. Na drugim biegunie natomiast, z najniższą oceną, znalazły się Wzgórza Krzesławickie.

Po pierwsze komunikacja miejska

O kolejności w rankingu w dużej mierze zdecydowała jakość komunikacji publicznej. To Grzegórzki okazały się dzielnicą z najsprawniej działającą komunikacją miejską. Na drugim miejscu – podobnie jak w całym komunikacyjnym rankingu – znajdują się Mistrzejowice.

Wysoką oceną cieszą się również Bieńczyce, Podgórze Duchackie, Prądnik Czerwony oraz Stare Miasto. Najgorzej komunikacja publiczna oceniona została natomiast na zamykających komunikacyjne zestawienie Wzgórzach Krzesławickich.

Zaniedbano Swoszowice

–Grzegórzki, Mistrzejowice czy Bieńczyce, to miejsca gdzie mieszka sporo młodych ludzi, którzy często nie poruszają się samochodem, a komunikacją miejską, rowerem czy hulajnogą, więc miasto przystosowało się do ich potrzeb. O ile w Swoszowicach nie brakuje terenów zielonych, to nie zadbano tu np. o ścieżki rowerowe. Komunikacja wyłącznie autobusowymi liniami podmiejskimi to zdecydowany minus – ocenia Adrianna Werłos z Brand&sell.

Obserwacje te potwierdza Olga Wagner, ekspertka agencji badawczej IQS, która opracowywała ranking. – Mężczyźni doceniają szczególnie Grzegórzki i Prądnik Czerwony za brak korków. Sprawna komunikacja miejska Czyżyn ceniona jest natomiast zwłaszcza przez kobiety, osoby z dziećmi. W Zwierzyńcu łatwość dojazdu doceniają zwłaszcza pracujący (którzy podkreślają łatwość parkowania w tej dzielnicy) – dodaje. Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki Mistrzejowice Bieńczyce
comments powered by Disqus