Nie wyrzucaj – podziel się. Miasto ogłasza nowe miejsca zbiórek produktów spożywczych

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Miasto po raz kolejny zwróciło się z apelem do sklepów spożywczych, by nie wyrzucały produktów z krótkim terminem przydatności. Zamiast marnować jedzenie, można się nim podzielić. Ogłoszono także nowe miejsca zbiórek.

Nie wyrzucaj – podziel się

Do Krakowa przybywa coraz więcej uchodźców, dlatego miasto ponownie zaapelowało do sklepów spożywczych, by nie wyrzucano jedzenia. Chodzi o produkty, którym nie upłynął jeszcze termin przydatności do spożycia, ale jest już krótki.

– O tym, jak duże są potrzeby, niech świadczy fakt, że z pakietów pomocowych rozdawanych na stadionie miejskim skorzystało już ok. 2 tys. rodzin przybyłych do Krakowa. Miasto zapewnia także dodatkowo żywność osobom przebywającym w miejscach noclegowych utworzonych dla uchodźców oraz w punkcie na Dworcu Głównym PKP – informuje miasto.

Nowe miejsca zbiórek


Dary od osób indywidualnych przyjmowane są w Hali 100-lecia KS Cracovii w dni robocze w godz. 12.00-18.00, a w sobotę i niedzielę w godz. 10.00-15.00.

Natomiast produkty zgromadzone w ramach zbiórek zorganizowanych zbierane są w hali magazynowej NOHO Logistic przy ul. Bartników 10 w godz. 9.00-18.00 (dni robocze) i 9.00-15.00 (weekendy).

Dary przyjmowane są także w Centrum Logistycznym MG Logistic przy ul. Półłtanki 18 w dni robocze w godz. 6.00-18.00, w sobotę w godz. 6.00-14.00. W razie pytań miasto prosi o kontakt mailowy: magazyny@um.krakow.pl.