Niedługo w różnych częściach miasta zakwitnie ponad pół miliona wiosennych kwiatów [MIEJSCA]

fot. LoveKraków.pl

Choć w piątek za oknem znów zrobiło się biało, wiosna zbliża się wielkimi krokami! Gdzie niedługo szukać żonkili, krokusów, tulipanów, szafirków, śnieżyczków czy hiacyntów?

Kwiaty sadzone w poprzednich latach można będzie podziwiać: w parku Krowoderskim, parku Kościuszki, na Młynówce Królewskiej, w parku Lotników Polskich, na Plantach Krakowskich, w obrębie placu Centralnego, Rynku Podgórskiego, w parku linearnym na Ruczaju i w parku Tysiąclecia.

" W zeszłym roku do posadzonych wcześniej roślin cebulowych dosadzono ponad 408 tys. nowych. Najwięcej, bo aż 255 tys. w zrewitalizowanym, zabytkowym parku Jerzmanowskich na Prokocimiu. W marcu i kwietniu, spacerując alejkami parkowymi będzie można tam podziwiać kwitnące narcyzy, cebulice i śnieżyczki" – informuje magistrat.

W 2020 roku nowe rośliny cebulowe zostały posadzone również w parku Jordana (ponad 56 tys.), parku Tysiąclecia (59 tys.), parku Duchackim (blisko 8,5 tys.). Tysiące cebul zostało dosadzonych na nowohuckich osiedlach: 9,3 tys. cebul na os. Zielonym, 7,3 tys. na os. Zgody, 3,9 tys. na os. Ogrodowym, 1,2 tys. na os. Na Skarpie, 3,5 tys. na osiedlach Centrum A, B i D, a na os. Górali przeszło 3 tys. 

comments powered by Disqus