Noce utrudnienia na A4

fot. Krzysztof Kalinowski

Dziś remontowana będzie nawierzchnia na autostradzie. Natomiast w nocy z 21 na 22 listopada montowana będzie drugą część bramownicy w obrębie placu poboru opłat w Balicach.

Dziś od godziny 20 rozpocznie się remont nawierzchni autostrady. Prace potrwać mają do 6 rano w sobotę.

– Zakres remontu obejmuje wymianę warstwy ścieralnej nawierzchni na węźle Kraków Południe, pasie włączenia w kierunku Katowic. W trakcie prac częściowo zawężona będzie łącznica na węźle Kraków Południe relacji Chyżne Katowice. Ograniczona zostanie prędkość do 80km/h – informuje Iwona Mikrut z GDDKiA.

Zamknięty ruch na bramkach

To nie jedyne utrudnienia jakie czekają na kierowców w ten weekend. Jak informuje Stalexport Autostrada Małopolska w czasie prowadzenia prac przygotowawczych, w sobotę od godziny 21 wyłączone z ruchu zostaną: lewy pas dojazdowy do placu poboru opłat (PPO) w Balicach (km 401) oraz pięć pasów wewnętrznych i dwa pasy zewnętrzne na PPO w kierunku Katowic.

–  Kierowcy będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu – linie nr 2, 3 i 4. Dodatkowo zamknięte zostaną dwa pasy wewnętrzne na jezdni w stronę Krakowa – nr 10 i 11 – mówi Rafał Czechowski. rzecznik prasowy SAM.

Natomiast montaż bramownicy rozpocznie się około godziny 2:40, w niedzielę 22 listopada. – W tym czasie ruch na PPO Balice na jezdni w stronę Katowic zostanie całkowicie wstrzymany na maksymalnie 30 minut. Po zakończeniu montażu dostępne dla kierowców będą ponownie linie nr 2, 3 i 4 – stwierdza Czechowski.

Przywrócenie stałej organizacji ruchu jest planowane między godziną 4 a 5 rano.

comments powered by Disqus