Nocny pościg ulicami Krakowa

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W nocy z piątku na sobotę patrol straży miejskiej zatrzymał kierowcę BMW, który podróżował bez prawa jazdy. 20-letni mężczyzna nie wysiadł z samochodu do rutynowej kontroli w rejonie placu św. Ducha i zaczął uciekać. W pogoń za nim ruszyła straż miejska, której udało się zatrzymać samochód. Kontrola wykazała, że kierowca stracił wcześniej prawo jazdy za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i narkotyków. Poszukiwany był też pasażer BMW.

Wszystko miało miejsce w czasie sprawdzania legalności wjazdu do strefy ograniczonego ruchu w centrum Krakowa. Kierowca samochodu zlekceważył polecenie straży miejskiej i nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna zaczął uciekać od placu św. Ducha w kierunku ulicy Basztowej.

– Uciekający samochód udało się zatrzymać przy ulicy Dunajewskiego. Okazało się, że 20-letni kierowca nie posiadał prawa jazdy, dokument został mu zabrany za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Co ciekawe, pasażer znajdujący się w aucie był poszukiwany przez organy ścigania. Obaj mężczyźni zostali przekazani policji – mówi Marcin Warszawski z krakowskiej straży miejskiej.

To zdarzeniem nie było jedyną interwencją jaką podjęły patrole straże miejskiej tej nocy. W ramach akcji „Zero tolerancji” w których w oparciu o analizę zgłoszeń i uwagi mieszkańców  strażnicy miejscy prowadzą wzmożone działania na danym terenie interwencji było zdecydowanie więcej. 29 strażników miejskich z oddziału Śródmieście ujawniło łącznie 211 wykroczeń. 123 osoby zostały pouczone i 84 dostały mandaty. Sporządzone też 4 notatki ze skierowaniem wniosku do sądu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto