Nowa linia autobusowa dla osiedla Avia

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Od dzisiaj do piątku, 15 października, można się wypowiedzieć w sprawie planowanego uruchomienia nowej linii autobusowej nr 198, która będzie obsługiwała os. Avia.
Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie przeprowadza ankietę na stronie internetowej pod tym linkiem

Ankietę najlepiej wypełnić bezpośrednio w miejscu zamieszkania, ponieważ odpowiedzi udzielone poza osiedlem Avia, mogą nie brać brane pod uwagę.

– Do obsługi linii możemy obecnie skierować trzy autobusy. Planujemy, aby autobusy na trasie Skarżyńskiego – Czyżyny – Skarżyńskiego kursowały nie rzadziej niż co 12 minut w godzinach szczytów komunikacyjnych. W przypadku trasy Mistrzejowice – Czyżyny – Mistrzejowice, która jest dłuższa autobusy kursowałyby nie rzadziej niż co 20 minut w godzinach szczytów komunikacyjnych – czytamy w komunikacie ZTP.

– Planujemy uruchomienie 5 nowych przystanków. Pierwszy przystanek będzie stanowił uzupełnienie przystanków „os. Dywizjonu 303” i zlokalizowany będzie na ul. Pisarka pomiędzy ul. Stella-Sawickiego i ul. Włodarczyka. Pierwsza para przystanków o nazwie „Orlińskiego” zostanie zlokalizowana na ul. Włodarczyka przed skrzyżowaniem z ul. Orlińskiego. Druga para przystanków o nazwie „os. Avia” zostanie zlokalizowana w na ul. Orlińskiego w rejonie bloku nr 5 i 8 – brzmi dalsza część komunikatu.comments powered by Disqus