Nowe utrudnienia na budowie Trasy Łagiewnickiej [MAPA]

Budowa Trasy Łagiewnickiej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Do dotychczasowych utrudnień związanych z budową Trasy Łagiewnickiej dojdą od poniedziałku 21 stycznia kolejne. Zamknięte zostaną fragmenty ulic w rejonie sanktuariów Bożego Miłosierdzia i Jana Pawła II.

Budowa Trasy Łagiewnickiej już wcześniej wiązała się z utrudnieniami, m.in. w rejonie skrzyżowania ulic Witosa, Herberta i Turowicza oraz na ul. Zakopiańskiej. Fragment ulicy Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia był wyłączony z ruchu już od kilku miesięcy, teraz jednak wyłączenie to obejmie kolejny fragment, aż do wjazdu na parking przy sanktuarium. Z tym związane jest też zamknięcie odcinka ulicy Totus Tuus, od wspomnianej wyżej ulicy do ronda (zob. mapę).

Kierowcy będą musieli pojechać objazdem, przez ulice Fredry, Połomskiego i Turowicza. Opisane zmiany będą sporym utrudnieniem dla pielgrzymów, którzy chcieliby odwiedzić obydwa sanktuaria. Już wcześniej zamknięty został most, stanowiący najkrótszą pieszą trasę. Po zamknięciu kolejnych odcinków trzeba będzie przejść aż do ulicy Zakopiańskiej i skorzystać z kładki nad torami za centrum handlowym.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki Podgórze Duchackie
comments powered by Disqus