Nowy operator hulajnóg w Krakowie

fot. Patryk Salamon

Berliński Tier 30 kwietnia rozpoczął swoją działalność w Krakowie. Na początek w naszym mieście udostępnia 700 elektrycznych hulajnóg.

Mathieu Deloly, dyrektor zarządzający Tier w Polsce mówi, że Kraków jest już setnym miastem na świecie, w którym dostępne są ich hulajnogi. – Wiemy, że mieszkańcy Krakowa są wymagający i świadomi oraz cenią sobie przyjazność środowisku i bezpieczeństwo. Jesteśmy przekonani, że to między innymi z tego powodu nasze innowacyjne, bezpieczne i komfortowe hulajnogi będą najchętniej wybierane przez mieszkańców – komentuje.

W stolicy Małopolski dostępnych będzie 700 pojazdów. Przedstawiciele spółki zapewniają, że w zależności od potrzeb mogą dostarczać kolejne hulajnogi.

Porozumienie z miastem

Przedstawiciele firmy zapewniają, że wystąpili do władz Krakowa z wnioskiem o podpisanie porozumienia w sprawie zakresu współpracy przed rozpoczęciem działalności. – Warunki ogólne, które obejmują wyznaczony obszar działalności i strefy zakazu parkowania, zostały określone i wdrożone w ścisłej współpracy z urzędnikami miejskimi – czytamy w komunikacie prasowym.

Minuta jazdy hulajnogą Tier kosztuje 45 groszy, natomiast opłata za odblokowanie pojazdu wynosi 2,5 zł. Osoby, które po raz pierwszy zarejestrują w aplikacji Tier mogą otrzymać dwa darmowe odblokowania i 40 darmowych minut dodanych do ich konta po zarejestrowaniu się z kodem TIERPOLSKA

comments powered by Disqus