Koniec połamanych szpilek? Ulica Sienna do przebudowy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl, Archiwum

Zarząd dróg rozpisał przetarg na przygotowanie dokumentów potrzebnych do przebudowy ul. Siennej. Prace mają zostać przeprowadzone w przyszłym roku.

To jedna z niewielu już ulic prowadzących do Rynku Głównego, które w ostatnich latach nie przeszły generalnego remontu, a jedynie fragmentaryczne naprawy. Jej kamienna nawierzchnia ma swój urok, ale jest już bardzo nierówna, co utrudnia wygodne korzystanie.

Szansę na zmianę tego stanu rzeczy dają planowane prace przy podziemnych instalacjach – gazowej i wodociągowej. Po ich zakończeniu ulica ma zostać ułożona od nowa. Wytyczne konserwatorskie zalecają zachowanie tam istniejącej obecnie nawierzchni.

Najpierw pozwolenie

Zarząd Dróg Miasta Krakowa rozpisał przetarg na uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę dla tej inwestycji. Projektant będzie miał na to pięć miesięcy od podpisania umowy, a w tym czasie musi m.in. uzyskać wszystkie niezbędne uzgodnienia, od rady dzielnicy, przez Tauron i operatorów sieci, jednostki miejskie, po wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Według pierwotnej wersji budżetu, prace miały zostać wykonane jeszcze w tym roku. Teraz wiadomo już, że sprawa odsunęła się w czasie. – Zakładamy, że w tym roku uzyskamy ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę. Jeżeli zadanie zostanie uwzględnione do realizacji w przyszłorocznym budżecie, to roboty budowlane zostaną zrealizowane w 2022 roku – zapowiada Renata Postawa-Giza z biura prasowego ZDMK.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto