Nożownik wpadł, bo uwziął się na cudze auta

fot. policja

27-latek wpadł, bo nożem poprzecinał opony w autach w Bronowicach i Krowodrzy. Straty oszacowano na 50 tys. zł

Nożownika na początku maja br. Zatrzymali policjanci z IV komisariatu policji IV. Odpowie za uszkodzenie mienia, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Wandal uaktywnił się w lutym i marcu br. I sprawą zajmowali się policjanci z komisariatu przy ul. Królewskiej, którzy odebrali kilkadziesiąt zgłoszeń dotyczących uszkodzenia opon w samochodach zaparkowanych na ulicach Bronowic i Krowodrzy. Opublikowano m.in. nagrania, na których został uchwycony sprawca.

Bez aresztu dla wandala

Dzięki pracy operacyjnej, funkcjonariusze wytypowali mężczyznę, którego podejrzewali o to przestępstwo. 6 maja br.  kryminalni wylegitymowali 27-letniego mieszkańca Kielc, który został poinformowany o powodzie wizyty. 27-latek próbował uciec, nie wykonywał poleceń policjantów oraz stawiał opór. Mężczyzna został przewieziony do pobliskiego komisariatu.  Usłyszał w sumie 44 zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia. Straty związane z jego przestępczą działalnością wycenione zostały na ponad 50 tys. zł.

Sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowy areszt dla 27-latka, dlatego też 12 maja br. złożone zostało przez Prokuraturę zażalenie na decyzję sądu. Wobec mężczyzny zastosowany został policyjny dozór.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice