Październik na lotnisku. Nowa siatka połączeń i 6 mln pasażerów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W październiku z usług krakowskiego lotniska skorzystało 745 359 pasażerów. To o 6 procent mniej w stosunku do października 2019 roku i o 67 procent więcej w stosunku do października roku ubiegłego.

Łącznie od początku 2022 roku obsłużono 6 175 955 pasażerów. Rok temu lotnisko mogło się pochwalić wynikiem aż o cztery miliony niższym, na poziomie 2 181 467 pasażerów. Z kolei przed pandemią o tej porze roku przekroczony był już pułap 7 milionów: lotnisko zakończyło październik 2019 z wynikiem 7 014 881 pasażerów.

– Październik okazał się ciekawym miesiącem dla branży turystycznej, Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że w centrum Krakowa wciąż, jak w wakacje, słychać było języki z całego świata. Do Krakowa zaczęło przybywać coraz więcej turystów – mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

– Przed nami miesiące świątecznego ruchu pasażerskiego. Wielu pasażerów zapowiada przylot na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Dla niektórych będzie to pierwszy po pandemii wspólny czas spędzony z rodziną w Polsce – dodaje.

30 października weszła w życie zimowa siatka połączeń Kraków Airport, w ofercie której znajduje się 120 regularnych połączeń do 84 portów lotniczych na całym świecie. Pod koniec miesiąca zainaugurowane zostały nowe kierunki:Ryanaira do Poznania i Wizzaira do Leeds-Bradford, a 1 listopada – do Tuluzy.