Gotowa pierwsza sportowa inwestycja w dzielnicy

Tablica z trasami ścieżek fot. CKDB

Mieszkańcy Prądnika Białego doczekali się ścieżek sportowych. Pierwsze stworzone w Dworku Białoprądnickim ścieżki biegowa i Nordic walking mają zachęcić krakowian do aktywnego trybu życia. Na biegaczy czekać będą zawodowi trenerzy.

Prądnik Biały już wkrótce będzie mógł pochwalić się pierwszą sportową inwestycją na terenie dzielnicy. Oficjalne otwarcie ścieżek, którego dokona prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, odbędzie się 5 października. – Będzie to duże sportowe wydarzenie zarówno dla dużych, jak i małych mieszkańców Prądnika Białego – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Magdalena Ochocka z Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”.

Kilkukilometrowe trasy

Jak informuje przedstawicielka Centrum, ścieżka biegowa będzie miała ponad 5 kilometrów długości i nie będzie pokrywała się z nieco krótszą, bo półtorakilometrową trasą do uprawiania Nordic walking. W dniu otwarcia o godzinie 12.00 na ścieżkę wyruszą seniorzy, a zaraz po nich z nowo oddanej trasy skorzystają biegacze. – Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej rozgrzewki już od godz. 11.00 – zachęca Ochocka.

Trasa ścieżki biegowej będzie rozpoczynać się w Dworku Białoprądnickim, następnie poprowadzi biegaczy przez ul. Białoprądnicką, Piaszczystą, by powrócić na miejsce zbiórki ul. Pękowicką i Rybałtowską. Ścieżka do Nordic walking poprowadzi z kolei przez alejki w parku im. Tadeusza Kościuszki oraz ulicą Łukasza Górnickiego.

Profesjonalni trenerzy

Na trasie ścieżek biegowej i Nordic walking, które zostaną otwarte 5 października w dzielnicy IV, biegaczy dwa razy w tygodniu będą wspierać profesjonalni trenerzy. – W środy i w piątki o godzinie 18.00 na wszystkich chętnych będą czekali trenerzy, którzy podpowiedzą, jak poprawnie wykonywać ćwiczenia i uzyskiwać jak najlepsze rezultaty – wyjaśnia.

Mimo że ścieżki są już gotowe, to koszty przedsięwzięcia nie są na razie znane. – Dyrekcja jeszcze nie ustaliła dokładnych kosztów. Poznamy je po sfinalizowaniu inwestycji, czyli najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu – informuje przedstawicielka Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”. Obie ścieżki wpisują się w miejski program sportowy „Kraków biega, Kraków spaceruje”.

Atrakcje dla dzieci

W dniu otwarcia ścieżek nie zabraknie atrakcji także dla najmłodszych. – Na dzieci będzie czekała Spartakiada złożona z aż dziesięciu zadań – mówi Ochocka.

Latające talerze, kręgle, rzuty do celu, hula-hop, unihokej czy tor przeszkód to tylko niektóre z atrakcji. Na tych, którzy pokonają wszystkie przygotowane trudności, czekać będzie losowanie nagród rzeczowych. – Równolegle odbywać się będą również zawody biegowe dla dzieci na krótkich dystansach – dodaje przedstawicielka Centrum Kultury, odpowiedzialna za kontakt z mediami.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały
comments powered by Disqus