Po wczorajszych protestach: 10 mandatów i 8 wniosków do sądu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W środę policja wylegitymowała 70 osób, które brały udział w protestach. Do sądu skierowanych zostało osiem wniosków o ukaranie, a dziesięć osób otrzymało mandaty.

Jak mówi Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, funkcjonariusze koncentrowali się na zapewnieniu bezpieczeństwa zebranym osobom, w szczególności w ruchu drogowym. – Zwracaliśmy uwagę, czy nie dochodzi do aktów wandalizmu i aktów agresji pomiędzy uczestnikami protestów i osób o antagonistycznych poglądach – zaznacza.

Podkreśla, że pouczenia i komunikaty porządkowe były przekazywane na bieżąco poprzez urządzenia nagłaśniające. – Poza oczywistym naruszeniem przepisów dotyczących zgromadzeń, nie doszło wczoraj do poważniejszych naruszeń, w szczególności nie stwierdzono, by protestujący dopuszczali się przestępstw – mówi Gleń i dodaje, że nie doszło też do przestępstw wobec protestujących. Policja nie odnotowała również żadnych wypadków ani kolizji z udziałem demonstrantów.

Podczas całodziennych działań, policja wylegitymowała 70 osób. Za popełnione wykroczenia porządkowe (głównie za naruszenia drogowe i brak maseczek) wystawiono dziesięć mandatów karnych i skierowano do sądu osiem wniosków o ukaranie.