Podejrzenie koronawirusa w Krakowie. Są wyniki badań pacjentki Szpitala Uniwersyteckiego

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
– Pacjentka ze Szpitala Uniwersyteckiego z ujemnym wynikiem na obecność koronawirusa – poinformowała w środę po południu Maria Włodkowska, rzeczniczka szpitala.

Chodzi o kobietę, która trafiła do Szpitala Uniwersyteckiego trafiła w tym tygodniu. Podejrzewano u niej zakażenie koronawirusem. Wcześniej przebywała w jednym z azjatyckich krajów.

W środę Szpital Uniwersytecki otrzymał wyniki badań pacjentki na obecność koronawirusa. Wynik okazał się ujemny.

W kolejnym szpitalu czekają na wynikiNa wyniki czeka również Szpital im. Żeromskiego w Krakowie. Trafiły tu trzy osoby, które wróciły z Włoch. Podejrzewa się u nich zakażenie koronawirusem. Jak mówi w rozmowie z LoveKraków.pl dyrektor szpitala, Jerzy Friediger, po wstępnych badaniach wykluczono grypę.

– Czekamy na wyniki badań na obecność koronawirusa. Powinniśmy je otrzymać jutro po południu. Wtedy będziemy mogli stwierdzić, czy mamy do czynienia z koronawirusem – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl dyrektor Szpitala im. Żeromskiego,

Badania w Warszawie

W Małopolsce nie ma laboratorium, które mogłoby przeprowadzić badania próbki na obecność koronawirusa. Takie badania wykonuje Państwowy Zakład Higieny w Warszawie na zlecenie szpitala. Jeżeli lekarz podejrzewa zarażenie koronawirusem, pobiera próbkę od pacjenta i wysyła ją do PZH, gdzie jest badana, a wyniki przesyłane są do szpitala – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Dominika Łatak, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie

Ocenia, że Małopolska jest gotowa na ewentualne zachorowania.

–  Jesteśmy cały czas w kontakcie z wojewodą, z naszymi służbami sanitarnymi, a wszystkie nasze działania koordynuje Główny Inspektorat Sanitarny i ministerstwem zdrowia. Stamtąd mamy wszystkie wytyczne – informuje.

comments powered by Disqus