Policja zapowiada kolejne kontrole w galeriach handlowych

komendant Roman Kuster fot. Małopolska Policja
Małopolscy policjanci zapowiadają kolejne kontrole w galeriach handlowych. Chodzi o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych przede wszystkim w sklepach wielkopowierzchniowych.

Placówki handlowe zostały otwarte w minioną sobotę, 28 listopada.

– Poprzedni weekend niewątpliwie pokazał, że obowiązujące obostrzenia nie były przestrzegane zarówno przez zarządców sklepów, jak i osoby przebywające na terenie galerii – mówił podczas briefingu prasowego insp. Roman Kuster, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie.

Dlatego też małopolska policja wraz z sanepidem rozpoczęły wzmożone  kontrole. 1 grudnia w całym województwie sprawdzono 23 galerie handlowe. Inspektor Kuster zapewnił o kontynuacji działań mających na celu ochronę zdrowia i przypomniał o obowiązujących przepisach, m.in. o obowiązku korzystania z maseczek, zachowaniu dystansu społecznego, ulokowaniu stanowisk do dezynfekcji rąk i limicie osób jednocześnie przebywających w danym sklepie (1 os/10 m2 – w sklepach do 100 m2 oraz 1 os/15 m2  – w sklepach powyżej 100 m2).

Od początku pandemii funkcjonariusze skontrolowali 42,5 tys. razy placówki handlowe i przeprowadzili 54 tys. kontroli w środkach transportu. – Kontrole w galeriach to nie działania jednorazowe. Będziemy je planować do Świąt i pojawiać się w placówkach handlowych – zapowiedział Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie.