Policjanci znaleźli ponad 708 tysięcy sztuk papierosów

Małopolscy policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy, który w samochodzie przewoził prawie 35,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W mieszkaniu natrafiono na kolejne kilkaset paczek.

Jak mówi Bartosz Izdebski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, funkcjonariusze akcję przeprowadzili kilka dni temu na terenie Krakowa.

– 29 września, w godzinach wieczornych na jednej z nowohuckich ulic kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej samochód dostawczy, którym mogły być przewożone „lewe” papierosy. W kierowanym przez 50-letniego obywatela Ukrainy samochodzie policjanci natrafili na 35,5 tysięcy paczek, w których znajdowało się ponad 708 tysięcy sztuk papierosów, bez polskich znaków akcyzy – relacjonuje Bartosz Izdebski.

Policjanci ustalili również jednorodzinny dom, który służył sprawcy za magazyn na wyroby tytoniowe. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli w nim kolejne 344 paczki papierosów. Zatrzymany usłyszał zarzuty nabywania i przewozu papierosów bez polskich znaków akcyzy, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek śledczych, prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu ukraińskiego. Przestępcza działalność obcokrajowca naraziła Skarb Państwa na straty sięgające 810 tys. zł.

comments powered by Disqus