Policyjna akcja. Ponad 3 kg marihuany i 2 litry amfetaminy w płynie

fot. KWP w Krakowie

Kryminalni z powiatu krakowskiego zatrzymali 41-latka, u którego domu znaleźli nielegalnie posiadaną broń palną i ponad trzy kilogramy narkotyków. 

 Pod koniec listopada policjanci z powiatu krakowskiego weszli do domu 41-latka, gdzie według ich ustaleń mężczyzna mógł przechowywać znaczne ilości narkotyków. Na miejscu policjanci zastali podejrzanego, a w jego lokum zabezpieczyli ponad 3 kilogramy suszu marihuany, 100 gramów kokainy, przeszło 2 litry amfetaminy w płynie i kilka gramów mefedronu.

– Ilość i sposób zapakowania tych środków odurzających wskazywał na przygotowanie do wprowadzenia ich do obrotu. Prócz narkotyków u mężczyzny policjanci znaleźli też broń palną z dwoma sztukami magazynku i amunicją, na którą, jak się okazało, nie posiadał zezwolenia – relacjonuje Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

41-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Kolejnego dnia w Prokuraturze Rejonowej Kraków Prądnik Biały usłyszał dwa zarzuty: posiadania znacznych ilości narkotyków i czynienia przygotowań do wprowadzenia ich do obrotu oraz posiadania broni palnej bez wymaganego zezwolenia.

30 listopada sąd na wniosek śledczych zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

comments powered by Disqus