Połowa ulicy w Skotnikach już przebudowana. Kiedy całość?

Od minionego weekendu można już korzystać z przebudowanego fragmentu ul. Mochnaniec w Skotnikach. Widząc duże zmiany, mieszkańcy coraz głośniej dopytują teraz o drugi etap inwestycji.

Ulica została gruntownie przebudowana na odcinku od ul. Skotnickiej do ul. Czwartaków. Jezdnia została poszerzona, a po jej obydwu stronach zbudowano chodniki. U wylotu ulicy powstał nowy przystanek, dzięki któremu autobusy nie muszą już wjeżdżać na pętlę, jeśli nie kończą tu trasy. Zmieniony przebieg ulicy ułatwił przejazd pomiędzy ulicami Mochnaniec i Batalionów Chłopskich. Całość kosztowała ok. 5,8 mln zł.

Sporo zmieniło się z punktu widzenia kierowców. Wprowadzono ograniczenie do 30 km/h, a dodatkowym elementem uspokojenia ruchu są równorzędne skrzyżowania, które wymuszają zwiększenie uwagi. Część z nich ma dodatkowo wyniesioną nawierzchnię.

Co dalej?

Obecnie trwają jeszcze ostatnie prace i porządkowanie terenu, trzeba m.in. zamontować jeszcze oprawy na latarniach. To, że prace dobiegają końca, zaskoczyło część mieszkańców, choć inwestycja była od dawna zapowiadana jako dwuetapowa. Na facebookowych grupach mieszkańców osiedla pojawiają się pytania o to, czy i kiedy doczekają się przebudowy całej ulicy.

Druga część będzie miała tym większe znaczenie niż pierwsza, że obejmuje przebudowę skrzyżowania z ul. Bunscha. Planowana sygnalizacja świetlna ma ułatwić wyjazd z szybko rozbudowującego się osiedla.

Najpierw projekt

– Dla drugiego etapu rozbudowy ul. Mochnaniec trwa obecnie opracowywanie dokumentacji projektowej – mówi Renata Postawa-Giza z biura prasowego Zarządu Dróg Miasta Krakowa. Urzędnicy zakładają, że w tym roku będą już mieli gotowy projekt i wydaną decyzję ZRID.

Czas pokaże, czy uda się dotrzymać tych terminów i jak to się przełoży na termin realizacji. W prognozie finansowej inwestycja jest rozpisana do 2023 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki