Ponad 3,2 mln zł ma kosztować dokończenie remontu placu Biskupiego

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zakład Kamieniarski „Profkam” z Nawojowej Góry za ponad 3,2 mln złotych dokończy przebudowę placu Biskupiego - poinformował Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Remont placu Biskupiego miał się zakończyć w październiku 2019 roku. Później urzędnicy pozwolili wykonawcy, krakowskiej firmie Włomex, która należy do byłego radnego klubu prezydenckiego Zygmunta Włodarczyka, na zmianę terminu. Ustalono, że wszystkie prace mają się zakończyć w lutym 2020 roku, aby za chwilę zmienić ten termin na październik.

Do wykonania 30 procent prac

Cierpliwość dyrekcji zarządu dróg skończyła się w grudniu i wtedy umowa została rozwiązana - według wstępnej inwentaryzacji, do wykonania pozostało jeszcze 30 procent prac, m.in. montaż elementów małej infrastruktury oraz prace brukarskie.

ZDMK planował, że nowy wykonawca wznowi prace na wiosnę tego roku. Tak jednak się nie stało. Oficjalnym powodem było „kompletowanie niezbędnej dokumentacji”.

Jeszcze 3,2 mln zł

- Udało nam się rozstrzygnąć przetarg. Jeśli nie będzie odwołań, to nowy wykonawca w trzy miesiące powinien zakończyć prace brukarskie, a do końca roku zamontować ławki czy kosze na śmieci - to jednak zależy od dostępności tych elementów na rynku - mówi Michał Pyclik, rzecznik prasowy ZDMK.

Zakład Kamieniarski „Profkam” za wykonanie prac chce otrzymać 3,24 mln złotych. Na swoje prace dają 48 miesięcy gwarancji.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto