Popularne kąpielisko będzie zamknięte

Zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kąpielisko „Przystań Brzegi” będzie zamknięte przez dwa-trzy najbliższe sezony. Ten czas ma posłużyć do przeprowadzenia w tym miejscu dużych zmian.

Kąpielisko „Przystań Brzegi” położone jest we wschodniej części Krakowa, tuż przy granicy z gminą Wieliczka – niedaleko terenów, gdzie w 2016 roku odbywały się wydarzenia Światowych Dni Młodzieży, a obecnie funkcjonuje duże centrum logistyczne.

Wypoczywający mieli tam do dyspozycji dużą, piaszczystą plażę, ale mogli też skorzystać z kajaków czy rowerków wodnych, a kąpielisko było codziennie strzeżone przez ratowników. Wejście było płatne, z cenami uzależnionymi od pory dnia i tygodnia.

Na czas prac

O tym, że w najbliższym czasie nie skorzystamy z kąpieliska, Przystań Brzegi poinformowała na Facebooku. Co więcej, plaża będzie zamknięta nie tylko w tym roku, ale przez dwa-trzy sezony.

Jak tłumaczą organizatorzy, dotychczasowa Przystań Brzegi była pewnym etapem rozwoju, ale jeszcze nie docelową ofertą. Przygotowania do kolejnego etapu trwały długo, ale teraz mogą już przejść do fazy realizacji. To jednak oznacza tymczasowe zamknięcie.

– Przystań będzie zamknięta. „Zamknięta” zarówno w wolnym, jak i dosłownym tłumaczeniu znaczy tyle, że nie będziecie mogli wejść na teren ośrodka (ani przez furtkę, ani skacząc przez ogrodzenie). Dlatego w tym miejscu bardzo prosimy, aby już teraz zaniechać prób siłowego dostania się do środka – czytamy na Facebooku.

Jak dotąd, nie podano szczegółów co do tego, jakie dokładnie prace są tam planowane i czego można się spodziewać w nowej wersji kąpieliska.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze