Poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości zatrzymani na krakowskim lotnisku

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na krakowskim lotnisku dwóch Polaków, którzy przylecieli z Wielkiej Brytanii. Mężczyźni byli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości.

Jak informuje Justyna Drożdż z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, we wtorek 7 listopada na lotnisku w Balicach zatrzymano dwóch Polaków.

47-latek, który przyleciał z Bristolu, był poszukiwany przez policję w Tomaszowie Mazowieckim. Ciążyła na nim kara 5 dni pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Sąd zezwolił jednak na odstąpienie od doprowadzenia do aresztu śledczego w przypadku, gdy zatrzymany wpłaci grzywnę w wysokości 500 zł. Mężczyzna opłacił karę, po czym został zwolniony.

Z kolei drugi zatrzymany przyleciał z Londynu. 48-latek był poszukiwany przez policję w Białogardzie, w celu zatrzymania i doprowadzenia do prokuratury w Pińczowie za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

– Po zakończeniu czynności służbowych prowadzonych wobec zatrzymanego, mężczyznę przekazano funkcjonariuszom komisariatu policji w Zabierzowie – wyjaśnia Justyna Drożdż.