Poszukiwani zatrzymani. Wpadli na krakowskim lotnisku

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali na krakowskim lotnisku 3 obywateli RP, którzy byli poszukiwani przez organy wymiaru sprawiedliwości i ścigania. Wszystko w ciągu niespełna 10 godzin.

Jako pierwszy wpadł 30-letni mężczyzna. Pomimo wystawienia za nim listu gończego celem odbycia kary 50 dni pozbawienia wolności w związku z przywłaszczeniem mienia, próbował odlecieć do Dublina.

– Do doprowadzenia mężczyzny do zakładu karnego ostatecznie jednak nie doszło, gdyż skorzystał on z możliwości zapłaty zastępczej kary grzywny w wysokości 1 000 zł. Po uiszczeniu należnej kwoty podróżny został zwolniony – poinformowała Justyna Drożdż z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Zatrzymana, a następnie przekazana w ręce policji została także 26-letnia Polka. Kobieta poszukiwana była celem przymusowego doprowadzenia do jednego z małopolskich urzędów skarbowych.

Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali również 36-latka podróżującego z Liverpoolu.

– Mężczyzna, który naruszył przepisy kodeksu wykroczeń dotyczące zapobiegania oraz zwalczania zakażeń i chorób zakaźnych, również skorzystał z możliwości zapłaty kary grzywny w wysokości 1 000 zł i tym samym uniknął 20 dni aresztu – wyjaśniła Justyna Drożdż.