Śledztwo w sprawie zwłok na Klinach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Prokuratura jeszcze nie ustaliła tożsamości zmarłej osoby, której szczątki zostały znalezione na terenie łąk na Klinach.

28 września spacerująca kobieta natknęła się na ludzkie szczątki. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, zabezpieczyli teren i wezwali na miejsce biegłego oraz prokuratora. Później, jak informował rzecznik prasowy komendy miejskiej policji, szkielet został zawieziony do Zakładu Medycyny Sądowej.

– Na miejscu ujawnienia zwłok przeprowadzone zostały czynności procesowe z udziałem prokuratora. W dalszej kolejności podjęte zostały kroki mające na celu potwierdzenie tożsamości zmarłej osoby – powiedział nam Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie

Okoliczni mieszkańcy zastanawiają się natomiast, jakim cudem ciało leżało tam tak długo. – Tam przecież cały czas ludzie z psami chodzą. Jak to możliwe, że wcześniej nic nie zostało znalezione? – zastanawia się pani Grażyna, mieszkanka Klin.

Na to pytanie na razie nie ma odpowiedzi. Nieznana jest również tożsamość zmarłego lub zmarłej. To właśnie mają ustalić policjanci z podgórskiego komisariatu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Kraków – Podgórze. Toczy się ono pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Będziemy informować o jego postępach.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Swoszowice